Kontakt

Telefoniczna obsługa klienta
od pon.-pt. w godz. 8:00-15:00.

Tel.: +48 507 186 808

lub        +48 602 780 949

Producenci
Nowości
Ostatnio dodane produkty:
Aparat do automatycznej izolacji RNA BIOER , rok 2020
Aparat do automatycznej izolacji RNA BIOER , rok 2020
46 125,00 zł 37 500,00 zł
szt.
Aparat do automatycznej izolacji DNA/RNA – Maelstrom 4800
Aparat do automatycznej izolacji DNA/RNA – Maelstrom 4800
100 860,00 zł 82 000,00 zł
szt.
Autoklaw Stericlave 24
Autoklaw Stericlave 24
18 450,00 zł 15 000,00 zł
szt.
Cytometr z sorterem Sysmex CUBE 8
Cytometr z sorterem Sysmex CUBE 8
196 800,00 zł 160 000,00 zł
szt.
Płuczka do płytek BIOSAN
Płuczka do płytek BIOSAN
16 605,00 zł 13 500,00 zł
szt.

Jak uzupełnić elektrolity? Poznaj sprawdzone sposoby!

Elektrolity są minerałami niezbędnymi do życia. W Twoim organizmie odgrywają bardzo ważną rolę – przenosząc wodę, a jednocześnie pozwalając jej wchłaniać się do komórek. Ich niedobór może być bardzo niebezpieczny dla Twojego zdrowia. Jak uzupełnić elektrolity? Dowiedz się, w jaki sposób poradzić sobie z ich niedoborem.

Elektrolity – być albo nie być człowieka

Zanim przyjrzymy się temu, jak uzupełnić elektrolity, warto krótko wspomnieć o ich ważnych funkcjach. Należy do nich między innymi przenoszenie impulsów elektrycznych pomiędzy komórkami nerwowymi. Elektrolity są także ważne dla zachodzenia podstawowych funkcji życiowych człowieka. Pochodzą z naszego pożywienia i płynów. Sód, wapń, potas, chlorki, fosforany czy magnez to pierwiastki należące do omawianej grupy i zdecydowanie najważniejsze.

Kiedy tracisz elektrolity i jak je uzupełnić?

Kiedy się pocisz, tracisz bardzo dużo elektrolitów. Ta sama sytuacja dzieje się w momencie choroby (biegunki) czy innych dolegliwości – chociażby nadmiernego picia alkoholu. Zastanawiasz się zapewne, jakie są objawy niedoboru elektrolitów? Do najczęstszych należą zaburzenia rytmu serca, nudności oraz zawroty głowy. U niektórych mogą wystąpić drgawki czy utrata przytomności. Nie da się ukryć, że sytuacje te mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Aby im zapobiec, warto wiedzieć, jak uzupełnić elektrolity.

Woda zdrowia i elektrolitów doda!

Elektrolity możesz uzupełniać dzięki piciu odpowiedniej ilości płynów. To bardzo ważne, by być odpowiednio nawodnionym. Słynne 2 litry dziennie nie są przesadą i należy się tego trzymać. Dodatkowo warto pamiętać, że woda – szczególnie ta wysokomineralizowana – nadal jest jednym z najpopularniejszych płynów, który obowiązkowo powinien znaleźć się w Twojej diecie i którego nic nie zastąpi.

Kupuj sprawdzone środki, które uzupełniają elektrolity

Możesz stosować również dostępne w aptece środki, które pozwalają na odzyskanie równowagi elektrolitycznej. Popularne napoje, na których jest napisane, iż uzupełniają elektrolity, nie do końca mogą się sprawdzić w przypadku ich braku w Twoim organizmie. Co więcej, zwykle zawierają duże ilości cukrów prostych. Warto spytać w aptece o dobre środki uzupełniające niedobór elektrolitów. W przypadku takich preparatów pamiętaj, aby rozpuszczać je w zimnej wodzie. Pij małymi łykami i powoli – dzięki temu środki będą lepiej się wchłaniać.

Jak uzupełnić elektrolity? Jedz odpowiednio!

Elektrolity to także jedzenie. Truskawki, banany, arbuzy, pomarańcze czy szpinak to ważne źródła tych pierwiastków. Nie zapominaj o pestkach dyni czy migdałach, które również stanowią doskonałe źródło cennych minerałów. Nasze babcie słusznie zwracały uwagę na to, że najwięcej elektrolitów znajdziesz w pomidorach. Spotkać je możesz również w jajkach oraz w mięsie – szczególnie w kurczakach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl