Kontakt

Telefoniczna obsługa klienta
od pon.-pt. w godz. 8:00-15:00.

Tel.: +48 507 186 808

lub        +48 602 780 949

Producenci

Testy antygenowe na koronawirusa - ważne informacje!

Pandemia dotknęła nas wszystkich, co do tego nie ma wątpliwości. Niebagatelnie wzrosło również zapotrzebowanie na testy diagnostyczne, które nie zajmują dużo czasu i są efektywne. Choć nadal przybywa chorych, naprzeciw zapotrzebowaniu wychodzi wiele ośrodków medycznych, proponując różne rodzaje testów. Dzięki nim można szybko reagować w przypadku zakażenia wirusem. Testy antygenowe na koronawirusa odgrywają kluczową rolę w diagnostyce. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się o nich więcej. 

Na czym polega diagnostyka koronawirusa? 

Na rynku istnieje wiele dostępnych testów, takich jak badania molekularne czy testy kasetkowe i serologiczne, badające poziom przeciwciał. Niedawno pojawiły się również testy antygenowe na koronawirusa, które umożliwiają wczesne wykrycie infekcji. Po ich zrobieniu otrzymasz również informację, czy jesteś w trakcie aktywnego zakażenia. Testy antygenowe na koronawirusa pochodzą z grupy testów immunochromatograficznych. Wykrywają koronawirusa dzięki łączeniu przeciwciała z antygenem białkowym. Przeciwciała zatrzymują kompleksy antygenu, czyli koronawirusa i zabarwiają pasek testu. Jeśli osoba jest zdrowa, pasek nie ulegnie zabarwieniu.

Testy antygenowe na koronawirusa - kiedy je wykonać? 

Testy antygenowe na koronawirusa są uznawane za bardzo dokładne, choć odrobinę mniej skuteczne niż badania molekularne - nie zmienia to faktu, że są uznawane przez ministerstwo za równie wiarygodne. Kiedy wykonywać testy? Najlepiej na wczesnym etapie zakażenia. Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną lub zaobserwowałeś u siebie objawy COVID-19, koniecznie zgłoś się na test antygenowy na koronawirusa!

Objawy koronawirusa 

Wśród najczęstszych objawów wymienić można podwyższoną temperaturą ciała, czyli taką powyżej 38 stopni C, kaszel, problemy z oddychaniem, duszności oraz utratę węchu i smaku. 

Testy antygenowe na koronawirusa - gdzie je wykonywać?

Możesz je wykonać bez wychodzenia z domu. W dobrych sklepach kupisz je za kilkaset złotych. Koniecznie korzystaj jednak z dobrego, godnego zaufania źródła. Najlepiej wyposażyć się w większą ilość testów, by nie paść ofiarą sytuacji, w której to będziesz podejrzewał u siebie wirusa, a nie będziesz miał jak wykonać badania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl