Kontakt

Telefoniczna obsługa klienta
od pon.-pt. w godz. 8:00-15:00.

Tel.: +48 507 186 808

lub        +48 602 780 949

Producenci
Nowości
Ostatnio dodane produkty:
Statyw do probówek 2x10
Statyw do probówek 2x10
20,00 zł 18,52 zł
szt.
Statyw do probówek 2x10
Statyw do probówek 2x10
20,00 zł 18,52 zł
szt.
Statywy do probówek typ eppendorf
Statywy do probówek typ eppendorf
10,00 zł 9,26 zł
szt.
statyw do probówkek
statyw do probówkek
10,00 zł 9,26 zł
szt.
BIOMAR Giardia lamblia elisa
BIOMAR Giardia lamblia elisa
310,00 zł 287,04 zł
opak.

Testy antygenowe na koronawirusa - ważne informacje!

Pandemia dotknęła nas wszystkich, co do tego nie ma wątpliwości. Niebagatelnie wzrosło również zapotrzebowanie na testy diagnostyczne, które nie zajmują dużo czasu i są efektywne. Choć nadal przybywa chorych, naprzeciw zapotrzebowaniu wychodzi wiele ośrodków medycznych, proponując różne rodzaje testów. Dzięki nim można szybko reagować w przypadku zakażenia wirusem. Testy antygenowe na koronawirusa odgrywają kluczową rolę w diagnostyce. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się o nich więcej. 

Na czym polega diagnostyka koronawirusa? 

Na rynku istnieje wiele dostępnych testów, takich jak badania molekularne czy testy kasetkowe i serologiczne, badające poziom przeciwciał. Niedawno pojawiły się również testy antygenowe na koronawirusa, które umożliwiają wczesne wykrycie infekcji. Po ich zrobieniu otrzymasz również informację, czy jesteś w trakcie aktywnego zakażenia. Testy antygenowe na koronawirusa pochodzą z grupy testów immunochromatograficznych. Wykrywają koronawirusa dzięki łączeniu przeciwciała z antygenem białkowym. Przeciwciała zatrzymują kompleksy antygenu, czyli koronawirusa i zabarwiają pasek testu. Jeśli osoba jest zdrowa, pasek nie ulegnie zabarwieniu.

Testy antygenowe na koronawirusa - kiedy je wykonać? 

Testy antygenowe na koronawirusa są uznawane za bardzo dokładne, choć odrobinę mniej skuteczne niż badania molekularne - nie zmienia to faktu, że są uznawane przez ministerstwo za równie wiarygodne. Kiedy wykonywać testy? Najlepiej na wczesnym etapie zakażenia. Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną lub zaobserwowałeś u siebie objawy COVID-19, koniecznie zgłoś się na test antygenowy na koronawirusa!

Objawy koronawirusa 

Wśród najczęstszych objawów wymienić można podwyższoną temperaturą ciała, czyli taką powyżej 38 stopni C, kaszel, problemy z oddychaniem, duszności oraz utratę węchu i smaku. 

Testy antygenowe na koronawirusa - gdzie je wykonywać?

Możesz je wykonać bez wychodzenia z domu. W dobrych sklepach kupisz je za kilkaset złotych. Koniecznie korzystaj jednak z dobrego, godnego zaufania źródła. Najlepiej wyposażyć się w większą ilość testów, by nie paść ofiarą sytuacji, w której to będziesz podejrzewał u siebie wirusa, a nie będziesz miał jak wykonać badania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl