Kontakt

Telefoniczna obsługa klienta
od pon.-pt. w godz. 8:00-15:00.

Tel.: +48 507 186 808

lub        +48 602 780 949

Producenci
Nowości
Ostatnio dodane produkty:
Igła dozująca ProLyte
Igła dozująca ProLyte

520,00 zł

422,76 zł

szt.
Papier do drukarki termicznej ProLyte
Papier do drukarki termicznej ProLyte

75,00 zł

60,98 zł

zestaw
Zestaw wężyków pompy perystaltycznej ProLyte - Pump Tubing
Zestaw wężyków pompy perystaltycznej ProLyte - Pump Tubing

230,00 zł

186,99 zł

zestaw
Elektroda referencyjna ProLyte
Elektroda referencyjna ProLyte

950,00 zł

879,63 zł

szt.
Elektroda Litowa (Li) ProLyte
Elektroda Litowa (Li) ProLyte

950,00 zł

879,63 zł

szt.

Testy na alergię – rodzaje i zastosowania poszczególnych testów diagnostycznych

O alergii mówi się, że jest najpowszechniejszą chorobą cywilizacyjną. Co więcej, co roku dotyka ona coraz więcej osób, co czyni z niej dolegliwość o nadzwyczajnym tempie wzrostu. Podstawą diagnostyki i leczenia tego uporczywego problemu są zróżnicowane testy na alergię. Jakie badania przeprowadza się najczęściej i czym różnią się od siebie poszczególne testy? Oto krótki przewodnik po najpopularniejszych formach diagnozowania uczuleń.

Alergie i nietolerancje – powszechny problem, który warto diagnozować

Dlaczego warto wykonywać testy na alergię? Szacuje się, że liczba alergików w populacji w ciągu roku rośnie nawet o 2,5%. To zawrotne tempo sprawia, że uczulenia dotykają obecnie niemal 40% polskiego społeczeństwa. Co więcej, w ostatnich latach coraz częściej obserwuje się występowanie nietolerancji – choć zwykle nie są one tak groźne, jak alergie, to dla pacjentów bywają równie uporczywe.

Wykonanie testów na alergię jest niezwykle ważne z przynajmniej kilku przyczyn. Po pierwsze, pozwala zidentyfikować czynnik, który odpowiada za występowanie przykrych objawów. Po drugie, umożliwia dopasowanie takiej formy leczenia, która realnie poprawi komfort życia pacjenta.

Testy na alergię – popularne metody diagnostyczne 

Współczesna medycyna oferuje szeroki zakres bardzo zróżnicowanych testów na alergię. Ich różnorodność wynika przede wszystkim z faktu, że uczulenia przyjmują bardzo odmienne formy. Oto lista tych testów, które najczęściej rekomendują specjaliści:

– testy skórne – wykonywane najczęściej, przeznaczone głównie do diagnostyki tych alergii, które dają natychmiastowe objawy;

– testy płatkowe naskórkowe – stosowane przede wszystkim w diagnostyce alergii kontaktowej, czyli takiej, która daje objawy skórne;

– testy z krwi – precyzyjne oznaczenia przeciwciał, które wykonuje się jako uzupełnienie lub alternatywę dla testów skórnych; chętnie stosowane są między innymi u dzieci i pacjentów przyjmujących określone leki;

– prowokacje alergenowe – wykonywane głównie u osób, u których obserwuje się uczulenie na wiele zróżnicowanych pokarmów.

Warto zaznaczyć, że współcześnie coraz częściej zaleca się dodatkowe testy na nietolerancje. Choć nie są one testami alergicznymi, to mogą okazać się bardzo pomocne w przypadku pacjentów, u których klasyczne badania nie dają jednoznacznych wyników.

Testy alergiczne są dziś narzędziem, które powinno być powszechnie wykorzystywane w laboratoriach i gabinetach medycznych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz je w nowoczesnych wariantach, które umożliwiają przeprowadzenie naprawdę zaawansowanej i sprawnej diagnostyki pod kątem rozmaitych alergii oraz nietolerancji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl